Connect with us

Lajme

Basha: Më 21 korrik do të votojmë draftin e reformës në drejtësi

Published

on

Më 21 korrik Partia Demokratike do ta votojë në parim draftin kushtetues të reformës në drejtësi. Kështu ka deklaruar kryetari i kësaj partie, Lulzim Basha pas një takimi të zhvilluar këtë paradite me kryetarin e LSI, Ilir Meta.

Në prononcimin e tij për mediat, Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se ka shkelur marrëveshjen e arritur në takimin trepalësh një ditë më parë.

“Rama shpalli axhendën për përjashtimin e Partisë Demokratike. Kjo është një përpjekje për të mos lejuar PD të bashkojë votat për votimin e reformës”, ka deklaruar Basha pasi ka falënderuar Ilir Metën “për rolin konstruktiv në këtë vendimmarrje”, paralajmëroi se “PD më 21 korrik do të votojë në parim draftin kushtetues të reformës”.

“U kuptua kush e do konsensusin për reformën në drejtësi dhe kush nuk e do. Nëse kjo çështje nuk zgjidhet sot, bashkë me Metën do ta zgjidhim në Bruksel”, ka thënë Basha.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending