Connect with us

Sporti

Barcelona shpartallon Leganes

Published

on

Barcelona ka shënuar fitore të thellë prej 5:1 si mysafir i skuadrës së inkuadruar në La Ligë në këtë vit, Leganes.

Të përzgjedhurit e trajnerit Luis Enrique pothuajse siguruan fitoren që në pjesën e parë, pas epërsisë së thellë prej 3:0.

Këta tre gola u shënuan nga Lionel Messi, Luis Suarez dhe Neymar.

Edhe në pjesën e dytë dominuan mysafirët, duke shënuar edhe dy gola të tjerë, fillimisht nëpërmjet Lionel Messi’t, i cili realizoi nga Penaltia, dhe më pas nga Rafinha.

Krejt çka arritën të bëjnë vendësit ishte goli i Gabriel në minutën e 80.

Pas kësaj fitore Barcelona del e para në tabelë ku ka baraz pikë me Real Madridin, nga nëntë pikë, por që kjo e fundit ka një ndeshje më pak të zhvilluar. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending