Connect with us

Sporti

Barcelona shkatërron Sevillan (Video)

Barcelona ka fituar me rezultat bindës në derbin e sotëm ndaj Sevillës.

Published

on

Dhe ishte pesë herë fituesi i Topit të Artë, Leo Messi që pati fjalën kryesore në këtë takim, duke shënuar dy gola, dhe asistuar një, raporton Koha.net.

Ishte Luis Suarez ai që shënoi një eurogol në minutën e 25, pas asistimit nga Messi.

Pas tre minutave Messi dyfishoi epërsinë, dhe në minutën e 33 ai shënoi sërish për rezultatin përfundimtar 3-0.

këtë fitore Barcelona merr kreun me 69 pikë, derisa Reali sonte luan në udhëtim te Leganes.

http://www.dailymotion.com/video/x5hcve8_luis-suarez-amazing-bicycle-kick-goal-barcelona-vs-sevilla-1-0-la-liga-5-04-2017_sport

http://www.dailymotion.com/video/x5hcvnx_12343ert_sport

http://www.dailymotion.com/video/x5hcw7t_lionel-messi-goal-hd-barcelona-3-0-sevilla-05-04-2017_sport

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending