Connect with us

Sporti

Barcelona – PSG, formacionet zyrtare

Published

on

Faza e eliminimit direkt në garën më të madhe evropiane për klube fillon këtë javë dhe skuadrat do t’i zhvillojnë ndeshjet e para dhe padyshim që përballja kryesore e kësaj faze është sonte ndërmjet kampionit francez, PSG dhe gjigantit katalunas, Barcelonës.

Për herë të fundit këto skuadra u takuan po në 1/8 e finales në sezonin 2016/2017, kur Blaugranët bënë një rikthim historik duke fituar me rezultat të përgjithshëm prej 6-5.

Takimi fillon në orën 21:00.

Ja formacionet zyrtare të të dyja klubeve. /Periskopi.

Barcelona XI: Ter Stegen, Dest, Piqué, Lenglet, Alba, Busquets, De Jong, Pedri, Messi, Griezmann, Dembélé.

PSG XI: Navas, Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa, Gueye, Paredes, Kean, Verratti, Mbappé, Icardi.

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending