Connect with us

Sporti

Barcelona-Dynamo Kiev, formacionet e mundshme

Published

on

Barcelona po shikon të vazhdojë formën e mirë në Ligën e Kampionëve ku e presin në “Camp Nou” gjigantin ukrainas, Dynamo Kiev me fillim nga ora 21:00.

Ndeshja e fundit në Ligën e Kampionëve për Barcelonën ishte fitore kundër gjigantëve të Juventusit me rezultat 2:0, ndërsa Dynamo Kiev ishte mysafir i Ferencvaros në një barazim 2:2.

Grupin G e kryeson Barcelona ku nga dy ndeshje të zhvilluara ka arritur të arkëtoj gjashtë pikë të plota me fitore kundër Juventusit dhe Ferencvarosit ndërsa Dynamo qëndron në pozitën e tretë ku në dy ndeshje ka arritur të tubojë vetëm një pikë.

Formacionet e mundshme të dy skuadrave janë këto si më poshtë.

Barcelona (4-2-3-1): Neto; Dest, Pique, Lenglet, Alba; Pjanic, De Jong; Trincao, Messi, Pedri; Griezmann

Dynamo Kiev (4-2-3-1): Neshcheret; Kedziora, Popov, Shabanov, Zabarnyi; Shepelev, Andriyevskyi; Tsygankov, Lednev, Verbic; Supryaga

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending