Connect with us

Sporti

Barça blindon Messin deri në vitin 2021

Published

on

Ylli argjentinas Lionel Messi do të firmosë kontratë të re me skuadrën e Barcelonës para fillimit të edicionit 2016/17, pasi babai i tij, Jorge, që njëherësh ka edhe rolin e menaxherit, është pajtuar me kushtet e krerëve të klubit katalonjas.

Lajmi është bërë i ditur nga mediumet spanjolle, të cilat kanë cituar burime brenda skuadrës nga “Camp Nou”, përcjell Koha Ditore.

Messi ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2018 dhe merr pagë javore prej 440 mijë eurosh. Me kontratën e re, 29-vjeçari do të jetë pjesë e Barcelonës deri në verën e vitit 2021 dhe paga e tij javore do të rritet mbi 600 mijë euro. Klauzola e lirimit të Messit do të mbetet në 250 milionë euro.

“Babai i Messit, është pajtuar me kontratën e re që i ka ofruar Barcelona. Gjithçka do të zyrtarizohet gjatë muajit të ardhshëm. Messi me kontratën e re, do të jetë pjesë e Barcelonës deri në verën e vitit 2021”, ka shkruar “Mundo Deportivo” nga burimet e saja..

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending