Connect with us

Lajme

Banorët kërkojnë semaforë në vendin ku humbën jetën dy persona

Banorët e fshatit Miradi të Poshtme të Fushë-Kosovës po kërkojnë që të vendosen semaforë në vendin ku u aksidentuan për vdekje dy femra të këtij fshati.

Published

on

Ata thonë se janë çdo ditë në rrezik kur kalojnë magjistralen Prishtinë-Pejë, pasi aty nuk ka as vendkalim për këmbësorë (zebra) dhe se shpejtësia që zhvillojnë makinat në këtë pjesë është shumë e madhe. Këta banorë të Miradisë së Poshtme kanë protestuar për dy të diela rresht dhe kanë paralajmëruar edhe protestën e tretë, pasi sipas tyre ende nuk janë marrë parasysh kërkesat e tyre.

Njëri nga këta banorë, Jasir Krasniqi, thotë se mbi 300 shtëpi, sa ka ky fshat, kanë edhe fëmijë që shkojnë në shkollë dhe të gjithë duhet të kalojnë këtë rrugë pa vendkalim për këmbësorë./Koha/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending