Connect with us

Lajme

Banda shqiptare që vidhte shtëpitë e pasura britanike vihet në pranga

Një bandë e hajdutëve shqiptarë, në shënjestër të të cilëve ishin pronarët e shtëpive të pasura britanike dhe turistët në Kosta del Sol është arrestuar nga policia spanjolle.

Published

on

Gjatë aksionit të koduar “Operacioni Mbretëror”, mësohet se në pranga kanë rënë 5 shqiptarë, 3 burra dhe dy gra, të cilët janë arrestuar pas një shkëmbimi zjarri me forcat e policisë pasi u kapën në flagrancë në një ndërtesë në Marbella, raporton britanikja Express, përcjell syri.

Pesë të arrestuarit, të moshës 21 deri 39 vjeç, emrat e të cilëve nuk janë identifikuar janë arrestuar në resortet turistike të Grandas dhe Torremolinos.

Policia gjeti 20 automjete të vjedhura të cilat iu kthyen pronarëve të ligjshëm, si dhe 4 ora projektuese, unaza diamanti si dhe mbi 9 mijë paund.

Sipas hetuesve, rreth 1/3 e 73 viktimave të bandës shqiptare ishin britanikë. Shumë prej tyre ishin me pushime dhe po qëndronin në shtëpitë luksoze në Nueva Andalucia afër Marbellas.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending