Connect with us

Lajme

Bajrush Morinës i punësohen dy vajzat në institucionet që udhëhiqen nga LDK-ja

Published

on

Kaltrina Morina është njëra prej bijave të Bajrush Morinës e cila sapo ka diplomuar është punësuar në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale që udhëhiqet nga Arban Abrashi, zëdhënës i Qeverisë dhe i LDK-së.

Punësimet partiake në vendin tonë ndodhin në vazhdimësi. Varësisht nga afërsia partiake edhe mund të punësohesh.

Kështu ka ndodhur edhe me dy vajzat e Bajrush Morinës, ish kandidatit për deputet të LDK-së.

Morina, që në publik shfaqet edhe si analist, duke mbrojtur natyrshëm partinë e Isa Mustafës dhe punën e ministrave të LDK-së në ekzekutiv, mund të ndjehet me komod tash edhe financiarisht.

Kaltrina Morina është njëra prej bijave të Bajrush Morinës e cila sapo ka diplomuar është punësuar në Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale që udhëhiqet nga Arban Abrashi, zëdhënës i Qeverisë dhe i LDK-së.

E një punësim kaq të shpejt, menjëherë pas diplomimit, nuk e kanë fatin të rinjtë tjerë që me vite kërkojnë punë dhe nuk e arrijnë punësimin.

Për të mos mbetur me kaq, vajza tjetër e Bajrush Morinës, Diana, është e punësuar në Administratën Tatimore të Kosovës (ATK), që udhëhiqet nga Sakip Imeri, aktivist i LDK-së.

Pra, edhe pse Bajrush Morina nuk arriti të bëhej deputet, partia e tij është kujdesur mirë që t’ia punësoj të bijat.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending