Connect with us

Lajme

Bahtiri qytetarëve: Mos dilni në protestë kundër shtatores së Car Llazarit

Published

on

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, apelon te qytetarët e Mitrovicës që të mos marrin pjesë në një protestë të paralajmëruar – përmes rrjeteve sociale – për të dielën.

“Kam kontaktuar me shefat e grupeve parlamentare të partive politike në Kuvendin e Komunës së Mitrovicës, kur të gjithë më janë bashkuar në thirrjen time për të mos marrë pjesë në këtë protestë, e cila mund ta destabilizoj qytetin. Kësaj thirrje nuk i është përgjigjur shefi i grupit parlamentar të PDK-së, i cili nuk e ka hapur telefonin”, thotë Bahtiri për veriu.info.

I pari i Mitrovicës shpreh bindjen se këto, të ashtuquajtura protesta, që po thirren përmes rrjeteve sociale, paraqesin rrezik dhe krijojnë konfuzion tek qytetarët e Mitrovicës.

“Thirrjet e protestave, pa ditur se nga kush po bëhen, mund të kenë prapavija të dyshimta. Unë jam kundër shumë gjërave që po ndodhin në veri, por kundërshtimi i tyre duhet të bëhet në tavolinë, për momentin”, theksoi Bahtiri.

Ndryshe, për të dielën në Mitrovicë është paralajmëruar një protestë kundër ngritjes të shtatores së Car Lazarit dhe ndërtimit të lagjes serbe në Mitrovicën e veriut.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending