Connect with us

Lajme

Bahtiri nderoi dëshmorët e Koshares

Published

on

Kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, me rastin e shënimit të 18 vjetorit të Betejës më të famshme të UÇK-së kundër okupatorit serb, ka vendos kurora me lule të freskëta dhe ka bërë homazhe në Kompleksin e varrezave të dëshmorëve të Kombit në Kosharen legjendare.

Ai duke nderuar gjashtë dëshmorët e Kombit nga komuna e Mitrovicës që kanë rënë heroikisht në këtë betejë të lavdishme,  tha se në Kosharen  e lavdishme, në betejën më të përgjakshme dhe më të suksesshme të UÇK-së për çlirimin e vendit nga okupatori serb, mori pjesë edhe një numër i madh i luftëtarëve nga komuna e Mitrovicës, të cilët dhanë kontribut të jashtëzakonshëm për mposhtjen e armikut me armatim të sofistikuar.

“Këtu sot pushojnë eshtrat e gjashtë dëshmorëve nga komuna e Mitrovicës, që kanë rënë heroikisht në betejën e lavdishme të Koshares gjatë luftës së UÇK-së për çlirim nga okupatori serb: Sylejman Adem Shala, Harun Nebih Beka, Besim Ismajl Nuka, Tafil Veli Osmani, Hamdi Brahim Sheremeti dhe Ali Sadik Fejzullahu, me të cilët krenohen, jo vetëm familjet e tyre e Mitrovica, por edhe e tërë Kosovë dhe e gjithë shqiptaria”, tha kryetari Bahtiri ndër të tjera.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending