Connect with us

Lajme

Babai i binjakëve të vrarë në Siri ka një mesazh për Trump

Published

on

Një baba, binjakët dhe gruaja e të cilit u vranë në sulmin kimik që ndodhi në Siri, mbështetë sulmet me raketa të Donald Trump.

Abdul Hamid Youssef, 29 vjeç, varrosi gruan e tij dhe binjakët 9 muajsh pas sulmit kimik që ndodhi në Khan Sheikhoun në verilindje të Sirisë.

Dhe pasi Trump urdhëroi sulmet ajrore në Bazën Ajrore ‘Shayrat’ të Sirisë, aty ku besohet se ndodhen avionët përgjegjës për sulmin kimik, ai tha për Mail Online:

“Sulmi amerikan kundër (bazës ushtarake të Asadit) aeroportit është një hap i mirë, po jo i mjaftueshëm, për shkak se regjimi ka shumë aeroporte të cilat ndihmojnë atë të vazhdojë vrasjen e popullit të tij dhe shkatërrimin e qyteteve të lira”, tha ai.

“Tani ata e kanë goditur një aeroport. Por krimineli Asad ka më shumë se 20 aeroporte dhe kjo (bombardimi) është gjëja e parë që ata mund ta bëjnë. Këto operacione kanë ngritur shpirtrat tanë dhe ndalja e tyre është sinqerisht tronditëse. Vuajtja në Siri duhet të pushojë sa më shpejt që të jetë e mundur”, tha ai.

Governatori i provincës Homs, ku ndodhet Shayrati, tha se pesë njerëz u vranë në sulm./ ShqiperiaIme

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending