Connect with us

Lajme

Babai i Astritit ka një pyetje për prokurorët

Babai i aktivistit të ndjerë, Avni Dehari, ka kërkuar edhe një herë drejtësi, por jo vetëm për djalin e tij, por për të gjithë Kosovën.

Published

on

Pavarësisht dhimbjes, ai mbledhi forcën dhe tha disa fjalë.

“Këta mikrofona që i keni drejtuar kah ne, drejtoni nga ministrja e Drejtësisë e ministri i Punëve të Brendshme. Pyetni ata, se si do të ndiheshin ata që kanë humbur padrejtësisht prindërit e tyre, ata që deri më sot kanë humbur bashkëshortët e tyre. Pyetni se si ndihen ata që kanë humbur bijët apo bijat e tyre. Pyetni se si ndihen familjarët e bijëve të tyre që padrejtësisht janë akuzuar për terrorizëm. Pyetni ata që kanë bijtë e tyre në burgje për këtë akuzë”, ka thënë Dehari.

Ai ka thënë se biri i tij, Astrit Dehari, e ka gjetur vdekjën në rrethana të paqarta.

“Pyetni prokurorët pse u ngutën e dolën me raport ende pa u kryer hetimet. Pse nuk priten edhe mendimet e ekspertëve të pavarur nga Shqipëria e Britania. Pyetni ata që kanë përgjegjësi pse një telefon u vodh në shtëpinë e kryeprokurorit, e u suspenduan menjëherë përgjegjësit. Por, gjithashtu pyetni se a u mjaftuan 18 ditë që të marrin masa disiplinore për disa eprorë, gjoja përgjegjës për siguri të Astritit”, deklaroi më tej babai i Astritit.

Më tej, Dehari tha se e vërteta gjendet aty ku flen lepuri, e jo ku mund të flejë.

“Nëse doni të ndihmoni drejtësinë, kryeni punën me përgjegjësi, mishrojeni drejtësinë, jo neve. Ministrja e Drejtësisë pas refuzimit të Britanikëve del me një komunikatë dhe thotë se sdi çka të bëjë më. Atëherë nëse s’din çka të bëjë, le të japë dorëheqje. Mos harroni t’i pyesni edhe organizatat joqeveritare, siç është KMDLNJ, pse e kanë humbur zërin karshi kësaj gjendjeje, dhe vihen në shërbim të krimit, e jo të drejtësisë”, përfundoi Dehari. /Periskopi/

 

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending