Connect with us

Lajme

Babai i Astritit: Drejtësia, liria dhe vetëvendosja do bëhen realitet

Gjatë ceremonisë komemorative për Astrit Deharin ka folur edhe babai i tij, Avni Dehari, i cili ka thënë se ideali për çka ka luftuar i biri i tij një ditë do të bëhet realitet.

Published

on

Ai ka falënderuar të gjithë për mbështetjen që po i japin familjes së tij në këto momente shumë të vështira.

“Astrit, ti e unë si baba e bir jemi në këtë sallë për dy qëllime. Ti je në fotografi që të gjithë të çmallen me ty dhe ta ruajnë kujtimin e freskët për ty. Unë jam këtu në emrin tënd, timin, të Xhemiles, Albanës e Artës që t’i falënderojmë të gjithë që kanë ardhur të na ndihmojnë ta përballojmë dhembjen për rënien tënde. Ne jemi të vetëdijshëm që ata që bënë që ti të mos jesh në mesin tonë deshën ta heshtnin vdekjen tënde, por madhështia jote shpërtheu në grilat e burgut dhe i bëri të gjithë të ndjejnë pikëllimin e madh për ty”, është shprehur Avni Dehari, raporton KTV.

Ai më tutje është shprehur se ëndrra për drejtësi, liri dhe vetëvendosje një ditë do të bëhet realitet.

“Je i bindur Astrit se drejtësia, liria e plotë dhe vetëvendosja ëndrrat e shekullit janë të gjalla dhe të forta dhe do të vazhdojnë deri në pafundësi. Fli i qetë se të gjitha një ditë do të bëhet realitet”, ka thënë ai.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending