Connect with us

Lajme

Azem Syla frikësoi dëshmitarin e mbrojtur përmes një personi të tretë

Azem Syla nuk ka shkuar vetë ta frikësojë dëshmitarin e mbrojtur, i njohur si “Dëshmitari 2”

Published

on

Këtë e ka bërë nëpërmjet një personi të tretë, dhe kjo praktikë, sipas Prokurorisë, është tipike për një udhëheqës të një grupi të organizuar kriminal: asnjëherë nuk veprojnë personalisht, raporton KTV.

“Kështu, Azem Syla e ka shkelur urdhrin e Gjykatës Themelore, kur përmes një personi të tretë, i është afruar dhe është munduar të ndikojë në Dëshmitarin 2. Kjo është një rrethanë, e cila jep indikacion se ai do të pengojë procedurën duke ndikuar në dëshmitarë”, thuhet ndër të tjera në aktvendimin e Gjykatës së Apelit, të siguruar nga KTV-ja.

Sipas Prokurorisë, ato që janë cilësuar si tentime për frikësim dëshmitarësh, kanë ndodhur në tri raste të ndara, i pari madje në janar të këtij viti.

Megjithatë, avokati i Sylës, Tomë Gashi, e quan të pakuptimtë vendimin e Apelit, sipas tij, diametralisht të kundërt me atë të themelores, pasi që rrethanat, nuk kanë ndryshuar.

Megjithatë, Syla nuk është në qeli, por për arsye shëndetësore, është shtrirë në QKUK.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending