Connect with us

Lajme

Avokati Gashi thotë se aktakuza ndaj Selimit dhe Demakut ka edhe pika të tjera

Published

on

Avokati Tomë Gashi i ftuar në emisionin “Fakt Plus” në Tribuna Channel, foli rreth procedurave gjyqësore të cilat po zhvillohen ndaj dy ish-pjesëtarëve të UÇK-së Sylejman Selimit dhe Jahir Demakut dhe vendimet që do të merret ndaj tyre.

Avokati Gashi tha se në pritje për vendimin ndaj Sylejman Selimit dhe beson se vendimi do të jetë i njejt si për Sami Lushtakun.

“Ka pasur një ankesë nga ana e prokurorit për Sami Lushtakun, Sylejman Selimin dhe Jahir Demakun për një pikë të posaçme të akuzës, pastaj gjykata para dy jave ka vendosur instanca e gjykatës supreme të Kosovës e cila në këtë rast i ka shqyrtuar ankesat e mbrojtësve dhe ka vendosur ta aprovoj ankesën e Sami Lushtakut i cili është liruar krejtësisht ngase ka qenë i shpallur fajtor vetëm për atë pikë të aktakuzës. Për Sylejman Selimin jemi ende në pritje të vendimit dhe besoj se vendimi do të jetë i njëjtë”, tha Gashi në Fakt Plus.

Aktakuza ndaj Sylejman Selimit dhe Jahir Demaku ka edhe pikë të tjera, për dallim nga ish-kryetarit të Skenderajit, Sami Lushtakut.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending