Avni Dehari kërkoi drejtësi për Astritin një ditë para vdekjes, dëgjoni deklaratën e tij (Video)

Një ditë para të merrte vesh lajmin për vdekjen e djalit të tij, aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, babai Avni Dehari, kishte kërkuar drejtësi për të burgosurit.

Periskopi.com Uncategorized

Ai kishte marrë pjesë në një aksion të Lëvizjes Vetëvendosje, i cili u mbajt më 4 nëntor para burgut të Prizrenit, ku po mbaheshin aktivisti Astrit Dehari dhe dy aktivistët e tjerë, Atdhe Arifi dhe Egzon Haliti.

Babai i Astritit, Avni Dehari kishte thënë se djali i tij padrejtësisht po mbahej në burg dhe shtoi se shumë shpejt aty ku është djali i tij do të gjenden pushtetarët që po e dëmtojnë të ardhmen e këtij vendi përmes padrejtësive të ndryshme.

Dehari kishte deklaruar se ky pushtet dhe kjo Qeveri që burgos njerëzit e tij dhe monton procese i ka ditët e numëruara./Periskopi/

 

Shpërndaje në: