Connect with us

Lajme

Avni Arifi thotë se Ramush Haradinaj mori mbështetjen e pakicave joserbe

Published

on

Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifi ka thënë se takimet më të gjitha subjektet nga pakicat joserbe kanë përfunduar dhe se kanë qenë takime konstruktive.

Arifi ka thënë se të gjithë deputetët nga komunitetet joserbe në Kuvend kanë premtuar se do të bashkëpunojnë me Ramush Haradinajn.

Ai gjithashtu ka bërë të ditur se nesër do t’i dërgohet ftesa për takim edhe përfaqësuesve të Listës Serbe, shkruan lajmi.net.

Kurse, sa i përket ftesës për takim për Lëvizjen Vetëvendosje dhe koalicionin LAN, Arifi ka thënë se Haradinaj u ka dërguar ftesë zyrtare dhe janë në pritje të një përgjigje.

Anëtari i Kryesisë së AAK-së nuk ka dhënë ndonjë datë se kur mund të thirret seanca konstituive, por nuk e ka përjashtuar mundësinë që kjo seancë të mbahet në fillim të javës së ardhshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending