Autoritet gjermane ‘bllokojnë’ Mustafin

Periskopi.com Sporti

Shkodran Mustafi nuk do mund të debutojë me klubin e tij të ri, Schalke, as në këtë fundjavë.

E gjitha kjo ka ndodhur për arsye se rregullat në Gjermani parashohin që një lojtar i cili transferohet nga Anglia, të qëndrojë në karantinë.

Kjo nënkupton se Mustafi mund të stërvitet i vetëm dhe të bëhet i gatshëm për ndeshjen e ardhshme, kur edhe mbaron karantina për të.“Pas konsultimit me Departamentin e Shëndetësisë, Shkodran Mustafi do të jetë në karantinë të paktën deri më 5 shkurt.

Lojtari i transferuar nga Arsenali duhet të izolohet”, thuhet në komunikatën e postuar nga klubi gjerman

Shpërndaje në: