Connect with us

Lajme

Australia paralajmëron Turqinë: Kujdes, këtë muaj do goditeni nga sulme terroriste!

Qeveria australiane ka paralajmëruar Turqisë se terroristët mund të kërkojnë të orkestrojnë sulme terroriste gjatë përkujtimeve të “Ditës së Anzacit” gjatë këtij muaji.

Published

on

Përvjetori i 25 prill shënon betejën e parë të madhe që përfshin Australinë dhe Zelandën e Re në Luftën e Parë Botërore, shkruan “BBC”.

Ministri australian për Çështjen e Veteranëve  Dan Tehan tha se qeveria e tij kishte marrë informacione për një kërcënim të mundshëm ndaj gadishullin turk të Galipolit.

Ai nuk dha detaje për informacionin, por u bëri thirrje udhëtarëve dhe shtetit turk të jetë i kujdesshëm.

“Në fund të fundit, është në dorë tuj të vendosnin nëse do të udhëtoni drejtGalipolit apo jo,” tha Tehan.

“Ne kemi besim në autoritetet turke do të sigurojnë gadishullin dhe festimet që pritet të mbahen në zonë,” tha nga ana tjetër Zëvendës Komisioneri i Policisë Federale australiane./SYRI.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending