Connect with us

Lajme

Australi, kur shqiponja ngatërron prenë e saj

Published

on

Një shqiponjë Aquila është përpjekur të marrë me vete në fluturim një djalosh të vogël të tmerruar, e për më tepër në një prej zonave më të populluara ku po mbahej një shfaqje e botës së egër në Australi.

Një turmë njerëzish të mbetur pa fjalë vijonin të shihnin shpendin gjigant t’i ngulte kthetrat djaloshit që ulëriste, gjatë shfaqjes në parkun “Alice Springs Desert Park”. Dëshmitarët thanë se shqiponja po përpiqej ta ngrinte atë si të ishte ndonjë kafshë e vogël.

Djaloshi, që besohet të jetë mes moshës 6 dhe 8-vjeçare, arriti t’ia mbathte nga kthetrat e shpendit, edhe pse nuk i shpëtoi një gërvishtjeje sipërfaqësore në fytyrën e tij.

Christine O’Connell nga Horshami në shtetin e Victorias ishte duke vizituar parkun me të shoqin e saj më 6 korrik, kur ndodhi edhe sulmi i papritur. Ajo tha për “BBC” se shqiponja kishte fluturuar për rreth 15 metra me synimin e qartë: djaloshin e mitur.

Ajo e ka kapur edhe në kamera ngjarjen e tmerrshme, teksa thotë se djaloshi bëri të pamundurën nga frika për t’iu shpëtuar kthetrave dhe ia doli. Shqiponja, sipas saj, ishte e hutuar nga zhurma dhe u tërhoq nga veshja e gjelbërt e djaloshit, që e bëri atë të përpiqej ta ngrinte në ajër, përpara sesa të ndërhynte edhe stafi i parkut.

Plagët e djaloshit, gjithsesi nuk ishin të rënda, edhe pse ai u pa të qante me të madhe pas shpëtimit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending