Connect with us

Showbiz

Aurela Gaçe me një shkrim emocionues: Pres djalë apo vajzë?

Aurela Gaçe ka postuar një shkrim emocinues në Facebook me titull ‘Djale apo vajze? Kjo është ceshtja’.

Published

on

 

Shkrimi i plotë:

Djale a vajze? Kjo eshte ceshtja.

# 32 jave# Ajo zemra e vogel qe ne javet e para I degjojme vetem rrahjet, vjen e rritet e formohet ne menyren me te bukur e me te mahnitshme te mundshme bashke me te gjitha organet e tjera, me gjymtyret e vogla qe levizin e lumturojne nenen ne cdo moment qe i ndjen …Zot , kjo eshte ndjesia me e bukur e lutem per cdo grua e cdo cift te kete mundesine e te qenurit prind.
Cdo jete qe vjen ne jete , eshte mrekulli.
Nuk i kuptoj dot ata njerez qe duan edhe perzgjedhje ne gjini, ata qe me pyesin se cfare pres e thartojne turinjte kur marrin vesh qe brenda meje rritet nje vajze. A thua do ta rrisin ata??
A thua do ta kene ata “barren” per ta edukuar sic duhet qe te perballoje jeten?
Une vajze Linda e nuk me ka penguar asgje te beja realitet gjithcka doja per veten time.
Mund ta kisha me te lehte ne nje shoqeri si e jona nese do te isha djale?? Se besoj.
Shume mundesi do te kishte te beja karriere si “I forti I lagjes “? Ose mundet perseri ne skene te beja dicka ….por Zoti nuk Ben gabime.. dhe Ai zgjodhi te isha keshtu. Mund te jesh djale e ti sjellesh probleme familjes e po ashtu te jesh vajze e te behesh Krahu me I forte I familjes tende. Ose anasjelltas.
Cdo jete qe vjen ne jete eshte MREKULLI. ESHTE BEKIM. ESHTE PASURI.
Kur mendoj sa cifte ka qe nuk arrijne dot ti gezohen lajmit me te rendesishem ne jete se nje zemer e vogel ka nisur te rrahe , Kur mendoj se sa vajza e enderrojne momentin kur trupi I tyre te shnderrohet ne shtepine e nje embrioni, aty ku do te marre forme , ku do te zhvillohet dita dites, aty ku merr gjakun, frymen, ushqimin nga ajo qe do ta therrase Mami….atehere them Zot faleminderit per kete mundesi.
Secili punon e ka nje profesion. Secili ka pasione e endrra… Mund te arrish shume ne jete . Mund te kesh kaq shume suksese…..por asgje asgje nuk mund te krahasohet me kete Ndjesi.
Une do ta perserisja prape e prape gjithcka , edhe pse ka raste mezi eci, edhe pse vjen nje moment e ti nuk fle dot, edhe pse Gishtat e tu marrin formen e salciceve, kemba nga 36 shkon nr 38 dhe dhimbjet s’te ndahen….edhe pse fytyra jote fillon ti perngjaje panines…., edhe kur mjeku te urdheron te qendrosh ne shtrat per muaj te tere, edhe kur ti ke kriza te tmerrshme urthi e duket sikur nje llave e nxehte vjen nga stomaku e pret te shpertheje…

Edhe sikur te sillja ne jete 10 vajza do te isha njeriu me I lumtur, sepse do te sillja ne jete , Jete tjeter…
Do te thosha vetem ZOT FALEMINDERIT.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending