Connect with us

Lajme

Auditori paralajmëron hetim të kontratave mbi vepër në Komunën e Prishtinës

Komuna e Prishtinës do t’i nënshtrohet një auditimi të dytë brenda këtij viti, por kësaj radhe nga Auditori i Përgjithshëm, i cili ka në fokus të punësuarit me kontratë mbi vepër, shkruan sot Koha Ditore.

Published

on

Kjo, për shkak se Komuna e Prishtinës gjatë vitit 2015 ka punësuar 276 persona për shërbime të veçanta, nga 1.300 të punësuar me kontratë mbi vepër, sa janë identifikuar se janë punësuar në nivel vendi nga të gjitha institucionet qendrore dhe lokale.
Në Raportin e Auditimit për vitin 2015 në Komunën e Prishtinës, ZAGJ-i ka nxjerrë të dhëna se gjatë këtij viti ishin angazhuar 276 zyrtarë (siguruar nga regjistri i furnitorëve), të cilët janë paguar në vlerë prej 463.849 € me kontrata për shërbime të veçanta.

Prej tyre, 31 janë angazhuar në një projekt ndërmjet Komunës dhe HELVETAS dhe 53 punojnë në kuzhina dhe shërbim të ushqimit për institucionet parashkollore, kurse pjesa tjetër prej 192 vetash është e angazhuar në programet e përhershme të punës si ofiqarë, inspektorë, zyrtarë të lartë, regjistrues, anketues etj., pa ndonjë procedurë të rekrutimit, apo prokurimit

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending