Atraksionet e gjithësisë basketbollistike NBA në ARTMOTION vazhdojnë

Periskopi.com Lajme

Platforma më e pasur, më atraktive dhe më ekskluzive sportive në vendin tonë, ART MOTION, ka filluar me transmetinin e ndeshjeve të NBA, në vitin e dytë rradhazi.

Ishte titulli i 17-të për LA Lakers ai i edicionit të kaluar, ku në finale mposhtën Miami Heat me rezultat të përgjithshëm 4-2.

Vetëm 72 ditë më vonë, ka filluar maratona e ballafaqimeve në kanalet sportive të platformës Art Motion që me 22 dhjetor të këtij viti nisi me transmetimin e ndeshjes mes LA Lakers dhe LA Clippers.

Përndryshe sezoni i ri në NBA do të jetë më i shkurtëri në histori të ligës basketbollistike, që do të jenë vetëm 72 ndeshje për secilën skuadër në sezonin e rregullt.

Edhe java e fundit të dhjetorit së bashku me fillimin e janarit, do të ketë transmetime në Art Motion. Në orën 04:00 të mëngjesit të datës 31 dhjetor, drejtpërdrejtë në Art Sport 1 do të zhvillohet ndeshja Portland – LA Clippers.

Në natën e ndërrimit të mot motëve, platfoma ARTMOTION ka menduar që të ju argëtoj me spektakël nga basketbolli përtej oqeanit atlanitk. Me fillim prej orës 03:00 të mëngjesit, më 1 janar 2021, do keni mundësinë ta ndiqni drejtpërdrejt takimin mes Phoenix Suns dhe Utah Jazz.

Poashtu në vikend, do jenë edhe dy ndeshje tjera ekskluzivisht në kanalet sportive. Të Shtunën, nga ora 01:00 e mëngjesit është dueli Miami – Dallas kurse po në atë ditë, nga ora 23:00 do të jetë ballafaqimi Sacramento – Houston Rockets.

Pra, edhe këtë vit e deri me 2025, ligën më elitare të basketbollit në botë do ta gjeni vetëm në Artmotion.

Dhe ky … është vetëm fillimi!

Shpërndaje në: