Connect with us

Sporti

Atletico Madridi luajti me një formacion qesharak 6-3-1 kundër Chelseat dhe prapë u mposht

Published

on

Atletico Madrid u fut në ndeshjen e fazës së eleminimit direkt të Champions Leagues kundër Chelseat si favorite.

Skuadra e Diego Simeones ka qenë në anën e gabuar të disa rezultateve të dobëta në kohët e fundit, por ‘Los Colchoneros’ u futën në ndeshjen kundër Chelseat si lider i La Ligas, transmeton Periskopi.

Mirëpo, ishte skuadra e dytë më e mirë në fushë në Bukuresht.

Skuadra nga Madridi pati vetëm një goditje në objektiv, teksa u mposht 1-0.

Olivier Giroud shënoi golin e vetëm të ndeshjes në pjesën e dytë dhe e bëri në mënyrë spektakolare me gërshërë.

Diego Simeone in Chelsea vs Atletico

Ishte vërtetë një paraqitje e dobët nga djelmoshat e Simeones.

Ata dështuan ta testojnë Eduard Mendyn dhe patën vetëm 34% posedim të topit.

Dhe një foto nga pjesa e parë, që tregon taktikat e lojës, është publikuar dhe shpjegon pse nuk pati ndonjë aksion të mirëfillt nga madrilenët.

Pavarësisht se kryeson në La Liga, Atletico luajti me një formacion 6-3-1, me çdo lojtar spanjoll që luajti në pjesën e fushës së vetë.

p1ev9e9vd91imcufnm4m4qc130nb.jpg

Kjo përmbledh Atleticon mbrëmë.

Filozofia në pothuajse secilën ndeshje është që të pranohen më pak gola se kundërshtari.

Simeone qartazi dëshiroi të mos pësonte dhe ta zinte Chelsean të ekspozuar me ndonjë kundërsulm.

Fatkeqësisht për argjentinasin, taktika e tij nuk funksionoi. /Periskopi.com/

p1ev9ep4bp109u224omf8o51vh1p.jpg

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending