Connect with us

Sporti

Atalanta përmbys rezultatin dhe fiton ndaj Romës (Video)

Roma është mposhtur nga skuadra modeste Atalanta në Bergamo.

Published

on

Roma në pjesën e parë dominojë tërsisht ku edhe arrtiti të fitojë një penalti përmes Mohamed Salah por që e konvertoi argjentinasi Diego Perroti në minutën e 40’.

Por, Atalanta ndryshoi komplet në pjesën e dyt ku filloi të marrë kontrrollin e lojës ku pas shumë rastesh arriti të barazojë rezultatin përmes Caldar në minutën e 61’.

Roma edhe pse pësoi nuk arriti të këndellet pasi që skuadra nga Bergamo zhvilloi një pjesë të dytë tejet të fortë.

Atalanta fitoi një penalti në minutën e 89’ përmes Gomez i cili u pengua në zonën e rreptësis nga mbrojtja e romakëve. Penaltin e realizoi Yannick Kessie.

Atalanta me këtë fitore renditet e katërta në tabelë me 25 pikë ndërsa Roma  e dyta me 26 pikë. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=xPXoGxBP-qk

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending