Connect with us

Lajme

Astrit Dehari përkujtohet edhe në Vjenë e Londër

Published

on

Me një sërë aktivitetesh që u përmbyll me një marsh në Prishtinë, u kujtua aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Me pankarta në duar, qytetarë, aktivistë e politikanë, kërkuan edhe një herë drejtësi për Deharit, në tre vjetorin e vdekjes së tij.

Aktivisti që vdiq në Burgun e Prizrenit, u kujtua edhe në qytete të ndryshme të botës.

Me lule e qirinj, bashkatdhetarët bën homazhe sot në Vjenë dhe Londër.

Në Lodër bashkatdhetarët u mblodhën para ambasadës, ndërsa u lexua edhe poezia “Pesha e dhembjes”, vargje këto që babai i tij ia dedikoi Astritit.

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending