Connect with us

Lajme

Assad bën një krahasim të çuditshëm: Serbia ka kaluar nëpër ato që tani po kalon Siria

​Presidenti i Sirisë, Bashar al-Assad, ka thënë se në vendin e tij janë të vetëdijshëm se në të gjithë këto që tani po kalon Siria në të shkuarën ka kaluar Serbia.

Published

on

Në një intervistë për gazetën serbe “Politika” ai thotë se kjo “vlen për demonizimin medial, shqetësimin humanitar” propagandën dhe agresionin psikologjik, nxitjen e konflikteve fetare, sanksionet ekonomike, bombat dhe raketat, si dhe në fund, rrëmbimin e territorit”, përcjell “Klan Kosova”.

Ai ka folur edhe për miqësinë në mes të babait të tij dhe Titos, miqësinë e popullit të Sirisë dhe Jugosllavisë, dhe tani miqësinë midis Sirisë dhe Serbisë.

Në intervistën e cila do të publikohet e plotë në numrin e nesërm të gazetës, Assad është interesuar të dijë se nëse serbët e dinë se çfarë po ndodh në Siri, transmeton “Klan Kosova”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending