Connect with us

Lajme

Asociacioni i Gazetarëve: Mustafa të kërkojë falje

Published

on

Me mbishkrime “Fol, mos u tut” kanë filluar protestën Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës kundër kërcënimeve të fundit nga Qeveria e Republikës, respektivisht sjelljes së kryeministrit Isa Mustafa.

Kryetari i AGK-së, Zekirija Shabani tha para të pranishmëve se kreu i Qeveris duhet të kërkoj falje publike për kërcënimin ndaj kolegut Kajtazi.

“Rritja e sulmeve dhe mosndëshkimi është cenim i fjalës së lirë. AGK kërkon nga kreu i Qeverisë të kërkoj falje publike për kërcënimin ndaj kolegut Vehbi Kajrazi. AGK kërkon nga organet e drejtësisë të ndërmerr hapa ndaj atyre që cenojnë të drejtën e lirë”, tha ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending