Connect with us

Lajme

Asnjë akuzë nga Gjykata Speciale deri në pranverë

Published

on

Në një dhomë të veçantë në ndërtesën ku ishte më parë selia e agjencisë së BE-së “Eurojust”, në Hagë të Holandës, të enjten, për herë të parë u bë prezantimi i punës së asaj që u prezantua si dhoma të specializuara të Kosovës.

Po të mos e dinin gazetarët se për çfarë ishte fjala nga logoja, do të mund të fitohej përshtypja sikur këtu prezantohej ndonjë ofertë turistike e Kosovës për dhoma të specializuara, shkruan sot Koha Ditore.

Por fjala ishte për një lloj hibrid gjykate, e cila, sipas ligjeve të Kosovës, me vendime të Kosovës, do të ndjekë disa nga ish-zyrtarët e lartë të UÇK-së për krimet që dyshohet se i kanë kryer, e që janë përmendur në Raportin e Dick Martyt e më pas edhe në Raportin e Këshillit të Evropës.

Administratorja e dhomave të specializuara të gjykatave të Kosovës, Fidelma Donlon, dhe kryeprokurori i Prokurorisë Speciale, David Schwendiman, kanë prezantuar në Hagë, para një grupi jo aq të madh gazetarësh, disa hollësi rreth punës së deritashme të këtyre dhomave, mandatit, si dhe atë që presin në punën e tyre në të ardhmen.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending