Connect with us

Sporti

Asgjë e re, Prishtina triumfon në Superkupë kundër Rahovecit

Published

on

Sigal Prishtina ka nisur sezonin e ri mbarë duke triumfuar ndaj Rahovecin për trofeun e Superkupës së Kosovës.

Klubi bardhekaltër i drejtuar nga trajner i mirënjohur, Bujar Loci edhe pse hasi vështirësi gjatë ndeshjes arriti që në fund të fitojë me rezultat 91:73.

Koshashënuesi më i mirë i takimi ishte basketbollisti nga radhët e Prishtinës, Fahro Alihodzic me 23 pikë, 2 asistime. Për kryeqytetasit lojë të mirë bënë edhe Divine Myles me 20 pikë, 8 asistime dhe Mikaile Tmusic me 19 pikë.

Ndërsa, për Rahovecin i drejtuar nga trajnerin Pllantak më i miri ishte Justin Gray me 17 pikë dhe 5 asistime. Me lojë të bukur u dallua edhe Arian Qallaku me 11 pikë dhe 2 asistime. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending