Connect with us

Sporti

Arsyet pse Portugalia është kandidate serioze për titull

Published

on

Ricardo Quaresma me një gol dramatik të shënuar në fund të shtesave i siguroi Portugalisë fitore 1:0 të shtunën ndaj Kroacisë dhe kalimin në çerekfinale të “Euro 2016”.

Përballja monotone në Lens dukej se po shkonte në penallti, derisa Quaresma nuk shënoi nga afërsia me kokë pasi portieri i Kroacisë, Danijel Subashiq vetëm kishte çuar tek ai një gjuajtje të Cristiano Ronaldos në minutën e 117-të, shkruan Sky Sports. Ishte goditja e parë e Portugalisë në portë në ndeshje.

Ivan Perishiq pak sekonda më herët kishte qëlluar shtyllën për Kroacinë, por pas golit të Quaresmas nuk pati gjasa kthimi për kroatët, përcjell Koha Ditore.

Por, a mund përfaqësuesja e udhëhequr nga Fernando Santos të arrijë deri në finale dhe të fitojë titullin? Shumë faktorë janë në favor të portugezëve.

Fati i shortit

Portugalia përfundoi vetëm e treta në Grupin F, që ishte turpërim, por funksionoi në favor të saj, pasi ajo e gjeti veten në pjesën më të favorshme të shortit. Përballë do të ketë Poloninë në çerekfinale, dhe nëse arrin të kalojë Poloninë atëherë mund të përballet me përfaqësuese si Uellsi apo Belgjika në gjysmëfinale, për të luftuar për një vend në finale./Koha/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending