Connect with us

Sporti

Arsenali sot bën ‘mrekullinë’, i shkakton debakël Liecesterit si mysafirë

Published

on

Ekipi i Mikel Artetës, Arsenali sot ka bërë mrekullinë si mysafirë të Liecesterit, duke i mposhtur këta të fundit me rezultat 1:3, shkruan Periskopi.

Fillimisht ishin vendasit e Leicesterit që shënuan për 1:0, kjo pas një gabimi të Granit Xhakës, për t’i takuar pastaj e gjithë shfaqja ekipit të Artetës.

Golin për 1-1 e realizoi David Luiz në minutën e 39-të nga një asistim i bashkëkombësit të tij, Willianit.

Topçinjtë e fituan më pas një penallti të cilën në gol e konvertoi Alexandre Lacazette (45+2).

Edhe 45 minutat e dytë u dominua nga Arsenali që arriti të shënonte edhe golin e tretë.

Ishte Nicolas Pepe që shënoi me lehtësi në minutën e 52-të për 3-1 nga një asistim nga Willian.

Në pesë ndeshjet e fundit, Leicesteri ka regjistruar tre fitore, nje barazim dhe tashmë dy humbje.

“The Gunners” kanë regjistuar tre humbje, tashmë një fitore dhe një humbje në pesë ndeshjet e fundit. /Periskopi

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending