Connect with us

Sporti

Arsenali në Kinë, ja si po freskohen nga të nxehtit (Foto)

Published

on

Skuadra londineze Arsenal ka mbërritur në shtetin aziatik, Kinë, për të vazhduar përgatitjet para sezonale.

Arsenal do të takohet me Bayern Munich në kompeticionin ‘International Champions Cup’.

Theo Walcott cools off in a makeshift ice bath as Arsenal train in Shanghai's scorching heat

 

Ata kanë stërvitur në stadiumin Yuanshen Stadium para ndeshjes që do të zhvillohet të mërkurën.

Arsene Wenger nuk ka humbur kohë duke filluar me stërvitjet e para edhe pse në qytetin e Shanghait janë duke mbizotëruar temperaturat  të larta.

Arsenal striker Danny Welbeck attempts to cool off during a training session in Shanghai

 

Lojtarët si Theo Walcott dhe Francis Coquelin kanë bërë ‘banjo me akull’ për t’iu përballuar temperaturave të larta.

Lojtarët që ende nuk iu kanë bashkangjitur topxhinjëve janë Alexi Sanchez dhe Laurent Koscienly të cliët jane ende në pushime. /Periskopi/

Alexandre Lacazette waits for his turn in the ice bath bin as Francis Coquelin cools off

Aaron Ramsey keeps himself hydrated as Arsenal training continues at the Yuanshen Stadium

The Gunners trained in the distinctive ground ahead of their game against Bayern Munich

New signing Lacazette shows off his skills as he trains with his new Arsenal team-mates

Alex Iwobi looks for a pass as the Arsenal squad continue their pre-season preparations

Ramsey passes the ball in the scorching temperatures, which were approaching 40 degrees

Mesut Ozil takes a break from the sun and seeks out the shade in Shanghai

Manager Arsene Wenger watches his Arsenal players undertake a gruelling session

The Gunners will play Chelsea on Saturday following their match-up with Bayern Munich

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending