Connect with us

Sporti

Arsenali fiton, Xhaka sërish shënon

Published

on

Arsenali ka mposhtur Nottingham Forest si mysafir me rezultat të thellë prej 0:4 në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Kupës EFL.

Mysafirët avancuan me supergolin e Granit Xhakës, i cili shënoi nga një distancë rreth 30 metra në minutën e 23.

Ky ishte goli i dytë i kosovarit brenda pak ditësh, pas atij të shënuar në javën e kaluar kundër Hull Cityt në Premier Ligë.

Dy golat tjerë për Arsenalin i shënoi sulmuesi Lucas Perez, të parin në minutën e 60 dhe të dytin në minutën e 71, ndërsa golin e fundit e shënoi Alex Oxlade-Chamberlain në minutat shtesë të takimit.

Londinezët kalojnë tutje në fazën 1/8 të Kupës EFL. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending