Connect with us

Lajme

Arritja e tankeve ruse në Serbi, paralajmëron Krasniqi: Zhvillim alarmant, shteti serb bëhet gati për agresion

Published

on

Tanke T-72 do të arrijnë nga Rusia në Serbi.

Këtë lajm e ka konfirmuar ministri serb i Mbrojtjes, Nebojsha Stefanoviq, duke thënë se po punohet për pajisjen e njësive speciale dhe të zbulimit.

“Tridhjetë tanke moderne T-72 duhet të arrijnë si pjesë e marrëveshjes Vuçiq-Putin, të arritur në Soçi. Ato do t’i forcojnë ndjeshëm aftësitë tona ushtarake”, tha Stefanoviq për mediet në Beograd.

Lidhur me këtë, profesori universitar Milazim Krasniqi me anë të një shkrimi në Facebook, ka thënë se, arritja e këtyre tankeve është situatë alarmante dhe se Serbia po bëhet gati për agresion.

“Ky zhvillim është alarmant. Serbia po bëhet gati për agresion. Ama, po ta pyesni Hotin dhe të ngjashmit me të në skenën tonë politike, mund t’u thotë se janë pjesë e procesit të ‘njohjes reciproke’”, ka shkruar Krasniqi.

Donacioni është pjesë e një marrëveshjeje që presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka arritur me ministrin rus të Mbrojtjes, Sergei Shoigu, në vitin 2016.

Ky donacion përfshin edhe gjashtë aeroplanë luftarakë MiG-29 dhe 30 automjete të blinduara zbulimi BRDM-2.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending