Connect with us

Lajme

Arrin në 10 mijë nënshkrime peticioni “Drejtësi për Astritin”

Shoqëria civile këtë të enjte ka incuar peticionin “Drejtësi për Astritin”, me të cilin ka kërkohet hetim i pavarur dhe të paanshëm, vendor ose ndërkombëtar; shkarkim dhe masa për të gjithë drejtuesit e institucioneve përgjegjëse për të ofruar siguri për jetën e një të burgosuri, në këtë rast për Astrit Deharin; si dhe dorëheqje të ministres së Drejtësisë, Dhurata Hoxha dhe ministrit të Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni.

Published

on

Sipas organizatorëve, për  vetëm brenda 2  ditëve  peticioni arriti të nënshkruhej nga 10 mijë persona të cilët ndanajnë të njëjtin shqetësim  për rastin e Astrit Dehari.

Vlen të theksohet se shifra prej 10 mijë nënshkrimeve mundëson mbajtjen e një seance të jashtëzakonshme për të diskutuar lidhur me kërkesën e nënshkruesve të peticionit./Periskopi

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending