Connect with us

Sporti

Arrijnë paqe më në fund Plisat dhe Drilon Hajrizi

Klubi i basketbollit Sigal Prishtina ka pësuar edhe një humbje në rrafshin ndërkombëtar. Kjo ka bërë që të reagojë klubi prishtinas duke insistuar në aktivizimin e Drilon Hajrizit.

Published

on

Ky i fundit ishte i padëshiruar për tifozët e ‘Plisave’ dhe deri më tani nuk ka pasur asnjë paraqitje për Sigal Prishtinën.

Kampioni i Kosovës përmes një mesazhi të publikuar në llogarinë zyrtare në Facebook ka pohuar se është arritur marrëveshja me tifozët e klubit të kryeqytetit dhe basketbollisti mitrovicas do të veshë fanellën e ekipit.

Mesazhi i plotë i Sigal Prishtinës

Pas disa veprimeve të pamatura mirë të disa individëve brenda bordit dhe kryesisë tonë, Sigal Prishtina e ka filluar këtë sezonë me disa probleme e mbi të gjitha me rezultate jo të mira.
Me qëllim që të tejkalohet kjo situatë, ne kemi kërkuar zgjidhje dhe konsiderojmë se e njëjta është arritur me mirëkuptimin e qytetarëve dhe tifozëve tanë.
Ne falënderojmë Plisat që edhe pas gabimeve tona gjeten forcën dhe kurajën të na falin ato,por edhe për hirë të mbarëvajtjes së këtij kampionati dhe zgjidhjes së lëmshit të krijuar, ofruan zgjidhje duke e lejuar Drilon Hajrizin që të luajë për klubin tonë.
Se Prishtina është një familje e madhe dhe se Plisat gjithmonë janë treguar të gatshëm të sakrifikohen për të, e dëshmon edhe kjo gatishmëri e tyre që të ndihmojnë klubin në këto momente jo të mira me të cilat po përballemi. Jemi të vetëdijshëm që këtë vendim të vështirë, Plisat e kanë marrë duke u udhëhequr nga dashuria për Klubin, prandaj përgjegjësinë për gabimin dhe situatën e krijuar e ka marrë klubi dhe individët brenda tij.
Faleminderit Plisa, faleminderit qytetarë të Prishtinës. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending