Connect with us

Lajme

Arrestohet xhihadisti 15 vjeçar, planifikonte sulm në Paris

Published

on

Është arrestuar një 15 vjeçar nën dyshimin e planifikimit të një sulmi terrorist në Paris, shkruan Daily Mail.

Adoleshenti është arrestuar në nën ndarjen e 20 të departamentit në Francë, për qëllime të administrimit të pushtetit lokal, këtë mëngjes si dhe është bastisur shtëpia e tij.

Është bërë e ditur se atij i është caktuar detyra e kryerjes së një sulmi dhe se ka qenë në kontakt me Rashid Kassim, një xhihadist francez i cili lidhet me vrasjen e dyfishtë brutale të dy policëve në Magnanville në qershor, dhe therjen e priftit në Saint-Etienne du Rouvray, në afërsi të Rouen në korrik.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending