Connect with us

Lajme

Arrestohet personi i dytë për sulmin në Stokholm

Published

on

Dy persona janë arrestuar pas sulmit që tronditi Suedinë të premten, kur një kamion u fut në rrugën më të populluar tregtare në Stokholm, duke u përplasur në një supermarket.

Një burrë i arrestuar në Stokholm, pas sulmit fatal të së premtes, policia beson se është shoferi i kamionit që vrau të paktën 4 persona, njofton BBC.

Njeriu, i cili u arrestua në veri të qytetit, emri i të cilit nuk është identifikuar, por mediat suedeze thonë se ai është nga Uzbekistani.

Katër persona u vranë dhe 15 u plagosën kur kamioni u përplas me pjesën e përparme të një supermarketi.

Kryeministri suedez Stefan Lofven e ka quajtur këtë akt sulm terrorist.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending