Connect with us

Lajme

Arrestohet një i dyshuar për grabitjen e pompës së derivateve në Shtime

Published

on

Pas punës së suksesshme operative në terren, hetuesit e Sektorit të Hetimeve Rajonale të Ferizajt, dje kanë arrestuar një nga personat e dyshuar për kryerjen e veprës penale “grabitje”, kurse i dyshuari tjetër është në kërkim.

Sipas Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur më 18.09.2016 rreth orës 03:10 minuta në pompën e derivateve në fshatin Gjurkovc, kur i dyshuari K.M. (m/ sh/k 24 vjeç) në bashkëpunim me një të dyshuar tjetër, kanë hyrë me forcë në pompën e derivateve dhe nën kërcënim të armës nga viktimat kishin marrë 500 Euro, ku pastaj janë larguar nga vendi i ngjarjes, transmeton Koha.net.

Hetuesit policorë, pas një kohe kanë gjetur veturën e të dyshuarve të cilën e kishin braktisur si dhe disa prova materiale lidhur me këtë rast.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarit është shqiptuar masa e ndalimit policor për 48 orë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending