Connect with us

Lajme

Arrestohet maqedonasi në Durrës, kishte pasaportë diplomatike false

Published

on

Një shtetas nga Maqedonia është arrestuar nga policia e Durrësit, ndërsa po procedohet edhe një i dytë.

Në pranga përfundoi Zore Lozanovski, 45 vjeç,  banues në qytetin e Manastirit, Bitol, Maqedoni, ndërsa po procedohet Biliana Nancovska, 35 vjeçe, banuese në qytetin e Manastirit, Bitol.

Hetimet ndaj tyre nisën pasi në lagjen Nr.13, Durrës, shtetasi i ndaluar në momentin që është ndaluar nga Punonjësit e Policisë të Rendit Publik ka paraqitur dokumente të ngjashme si të Europolit.

Në vijim të informacioneve të marra, u sekuestrua edhe 1 pasaportë diplomatike me mbishkrimin Knights of Malta dhe disa karta me mbishkrimet “Europolice Fedaration”. Dokumentat e mësipërme dyshohen që të jenë të falsifikuara.

Zore Lozanovski është person me precedentë penalë të mëparshëm po për të njëjtat vepra penale. Materialet i kaluan Prokurorisë  pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending