Connect with us

Lajme

Arrestohet kosovari në Itali, e rrihte vajzën që nuk mësonte Kuranin

Published

on

Ajo refuzonte të vishte shaminë e kokës, të lexonte Kuranin dhe të mësonte gjuhën arabe. Kjo është arsyeja dhe njëkohësisht akuza që ka çuar në arrestimin e një shqiptari nga Kosova, 38 vjeç.

Mediat italiane kanë bërë të ditur se një shtetar shqiptar nga Kosova është arrestuar, pasi e rrihte vajzën e tij.

Ajo refuzonte të vishte shaminë e kokës, të lexonte Kuranin dhe të mësonte gjuhën arabe. Kjo është arsyeja dhe njëkohësisht akuza që ka çuar në arrestimin e një shqiptari nga Kosova, 38 vjeç, rezident në Siena të Italisë, raporton “TCH”, përcjell albinfo.ch

Shqiptari nga Kosova është arrestuar për keqtrajtim dhe dëmtim të minorenes me të cilën jetonte nën një shtëpi. Shenjat në trup të saj ishin hetuar nga disa shoqe të saj të shkollës e më pas edhe nga mësueset që e kanë thirrur ndihmën e shpejtë.

Mësohet se vajza ka pësuar lëndime mjaft të rënda dhe kishte prova të qarta për dhunën e ushtruar ndaj saj. Mjekët ia kanë raportuar menjëherë ngjarjen policisë, përcjell albinfo.ch.

“Ajo është rritur në një ambient familjar të izoluar. Ajo nuk duhej të kishte asnjë marrëdhënie me bashkëmoshataret dhe duhej të ndiqte imponimet e ashpra të babait të saj, duke u bërë pjesë e shumicës së urdhrave radikale islamike fetare”, thuhet në raportin e bërë për vajzën shqiptare. Ajo është marrë në mbrojtje dhe është strehuar në një qendër rehabilitimi.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending