Connect with us

Lajme

Arrestohet ish- nëndrejtori i një bankë në Fier, vodhi 1.3 milionë euro 12 vite më parë

Policia e Fierit vuri në pranga një të kërkuar për vjedhje banke, 12 vite më parë

Published

on

Shtetasi Gj. Xhaho ishte i dënuar për vjedhje bankash dhe arkave të kursimit.

Në postin e Nëndrejtorit të Bankës “Alfa”, Xhaho ka vjedhur një shumë të konsiderueshme parash duke falsifikuar dokumentat, raporton policia.

Sipas policisë, 47- vjeçari, banues në lagjen Kastriot në qytetin e Fierit, është dënuar me nga Gjykata e Lartë Tiranë me 12 vite burg

“Gjykata e Lartë Tiranë me Vendimin e datës 02.11.2015, e ka dënuar këtë shtetas me 12 vjet burg për veprën penale të “Vjedhjes së bankave dhe arkave të kursimit” parashikuuar nga Neni 136/2 i Kodit Penal” shkruhet ne njoftimin e policisë.

47 vjeçari mori dënim të formës së prerë nga Gjykata e Lartë në nëntor të 2015-ës dhe prej një viti ishte në arrati.Xhaho në vitin 2012 nëpërmjet falsifikimit të dokumenteve arriti merrte nga banka afro 1,3 milionë euro.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending