Connect with us

Lajme

Arrestohet 20 vjeçari që vidhte nëpër barnatoret dhe furrat e Vitisë

Policia e Kosovës, drejtoria rajonale e Pejës ka njoftuar se ka arrestuar një person të moshës 20 vjeçare, i cili dyshohet se ka kryer vjedhje në tri barnatore dhe dy furra buke në Viti.

Published

on

Sipas policisë, i arrestuar është 20 vjeçar dhe është banor i fshatit Tushaj, të komunës së Kaçanikut, shkruan Indeksonline.

Lexoni njoftimin e plotë të policisë:

Pas një pune të gjatë dhe mirë të organizuar  operative hetimore, njësitet e hetimeve nga stacioni policor i Vitisë kanë lokalizuar dhe e kanë arrestuar të dyshimtin  E. T. (1996) me banim të përhershëm në fshatin Tushaj Komuna e Kaçanikut. I dyshimti është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës në lokalet e stacionit policor në Viti.

Janë gjetur dëshmi të qëndrueshme se i njëjti është i përfshirë në së paku  pesë (5) vepra penale të “Vjedhjeve të rënda” : tri barnatore farmaceutike dhe dy furra buke   të gjitha në Viti .

I njëjti dyshohet se këto vepra penale i ka kryer në bashkëveprim  me dy të dyshuar të tjerë Shqiptar Shtetas të Kosovës  të cilët janë arrestuar ditë më parë po nga policia e Kosovës njësitet hetuese të Vitisë.

Këto vjedhje kanë ndodhur brenda muajit Shtator dhe Tetor 2016 .

Pas intervistimit me urdhër të prokurorit të shtetit Departamenti për Krime të rënda i dyshuari është ndalur për 48 orë .Rasti është duke u hetuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending