Connect with us

Lajme

Arrestohen katër shqiptarë me 300 mijë euro marihuanë

Published

on

Katër shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane për posedim dhe trafikim të lëndëve narkotike. Gjatë një kontrollit të kryer në një shtëpi në Bibione Udine, policia ka sekuestruar 36 kg marihuanë, 42 gram kokainë, 2 armë “Skorpion” të prodhimit çekosllovak.

Hetimet ndaj grupit kanë nisur nëntorin e vitit të shkuar ndërsa ishte marrë informacione për shitje të lëndëve narkotike jashtë ambienteve të shkollave. Hetuesit gjetën se marihuana blihej tek një shpërndarës droge për llogari të një bande shqiptare.

Në pranga kanë përfunduar shqiptarë Sokol Pali, 32 vjeç, Hisni Sheshi, 37 vjeç, Ilirjan Isufi, 35 vjeç dhe Anisa Mema, 30 vjeçe. Tre të parët janë lënë në burg në Pordenone, ndërsa për gruan është vendosur arresti shtëpiak.

Në nëntor të vitit të shkuar, u arrestuan dy bashkëshortë shqiptarë, të cilët posedonin gjashtë kg marijuanë, që shitej jashtë shkollave në Udine, ndërsa veprimtaria e grupit kishte bazën në Bibione. Policia e Udines ka sekuestruar në një banesë më shumë se 22.000 euro para të gatshme, ndërsa lënda narkotike e sekuestruar do të sillte një fitim prej 300 mijë eurosh

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending