Connect with us

Lajme

Arrestohen edhe 7 të dyshuar për sulmet në Stamboll

Published

on

Autoritetet e Turqisë i kanë arrestuar edhe 7 vetë të tjerë të dyshuar lidhur me sulmin e trefishtë vetvrasës me bombë në aeroportin kryesor të Stambollit.

Sipas mediave turke, tash numri i të arrestuarve është 37.

Agjencia shtetërore e lajmeve, Anadolu, ka raportuar sot se 7 të dyshuarit janë arrestuar nën akuzën për “anëtarësim në një grup të armatosur terrorist” dhe për bashkëpunim në vrasje.

Agjencia private e lajmeve, Dogan, tha se të 7 personat e arrestuar mbrëmë vonë, ishin me kombësi të jashtme.

Në sulmin më 28 qershor në Aeroportin ndërkombëtar Ataturk në Stamboll, janë vrarë 45 vetë dhe plagosur afro 240 të tjerë.

Asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm, por autoritetet e Turqisë e fajësojnë grupin ekstremist, Shteti Islamik.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, pat thënë se militantët e Shtetit Islamik, nga ish-vendet sovjetike, kanë dorë në këtë sulm.

Mediat turke e kanë cituar një zyrtar të paemëruar qeveritar, që ka thënë se sulmuesit ishin të kombësisë ruse, uzbeke dhe kirgize.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending