Connect with us

Lajme

Arrestohen dy kosovarë më 1.7 ton fruta perime kontrabandë

Dy shqiptarë të Kosovës janë arrestuar në pikën kufitare të Qafë Morinës në Tropojë pasi akuzohen për kalim të mallrave kontrabandë.

Published

on

Të arrestuarit janë Rexhep Avdija, 45 vjeç, banues në Mukushnice në Kosovë  dhe Milaim Makolli, 43 vjeç nga Skenderaj, të cilët po tentonin të kalonin fruta dhe perime pa pasur asnjë dokument.

Policia informon se: Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi me mjetin me të cilin ata udhëtonin tip “Furgon Mercedes-Benz”, me targë 02-178-CP, po tentonin të kalonin nëpërmjet kufirit të gjelbër. Gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në këtë mjet u gjetën të ngarkuar dhe u sekuestruan 1.7 ton fruta-perime për të cilat nuk dispononin asnjë lloj dokumenti.

Materialet për veprime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë se Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprat penale” Kalimi i paligjshëm i kufirit shtetëror” dhe “Kontrabanda me mallra të tjera”, parashikuar nga nenet 297 dhe 174 të K.Penal.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending