Connect with us

Lajme

Arrestohen 7 të dyshuar për plagosjen e punëtorit të TC Kosova “B”

Published

on

Më 26 korrik, Policia e Kosovës kishte raportuar se afër depos së mazutit të TC Kosova “B”, persona të panjohur, të maskuar, kanë qëlluar me armë zjarri viktimën mashkull, shqiptar të Kosovës, punëtor sigurimi i cili është dërguar në QKUK për trajtim të nevojshëm mjekësor.

Ndërkaq, gjatë këtij konfrontimi me të dyshuarit, lëndime trupore kanë pësuar dy viktima meshkuj, shqiptarë të Kosovës, punëtorë sigurimi. Të dyshuarit, pas sulmit ishin larguar në drejtim të panjohur.

Por, në njoftimin e sotëm për media, Policia ka bërë të ditur se pas hetimeve të zhvilluara, të martën (20.09.2016) janë identifikuar dhe arrestuar shtatë të dyshuar meshkuj, shqiptarë të Kosovës, për të cilët ekziston dyshimi i bazuar se kanë kryer grabitje dhe vjedhje të rënda në Obiliq.

“Lidhur me rastin janë bastisur edhe shtëpitë e të dyshuarave, me ç’rast janë gjetur dhe konfiskuar një revole “Ekol” me një karikator me katër fishekë të cal. 9 mm, tre fishekë të armës së gjatë, dy fishekë të revoles, një telefon celular, një maskë, një palë pranga dhe një laser”, thuhet në këtë njoftim të Policisë së Kosovës.

Ndërkaq, me urdhër të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit dërgohen në mbajtje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending