Connect with us

Lajme

Arkëtari në ‘Ujësjellësin e Prishtinës’ vjedhë mijëra euro

Published

on

Arkëtari i Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, Haki Islami ka marrë me vete mijëra euro të kompanisë dhe nuk i ka dorëzuar të njëjta në institucionet monetare.

Indeksonline ka mësuar se ky rast nuk është lajmëruar në organet e sigurisë (Policinë e Kosovë), pasi drejtuesit e kësaj kompanie këtë problem kanë dashur ta zgjidhin në mënyrë “të qetë”.

Zëdhënësja e ujësjellësit rajonal “Prishtina”, Arjeta Mjeku ka konfirmuar  për “Indeksonline” se arkëtari i kësaj kompanie nuk i ka dërguar paratë në bankë.

“Menaxhmenti i KUR”Prishtina” sh.a.ka konstatuar se Arkatari z.Haki Islami nuk i ka dorezuar disa mjete monetare ne Banke dhe menjëherë kemi formuar komision profesional i cili është duke e kryer punën e vet”, thotë ai.

 

Më tej, Mjeku tregon se është formuar një Komisioni i cili është duke punuar ne regjistrimin dhe verifikimin e dokumentacionit relevant.

“Pas përfundimit te raportit te komisionit do te dalim me konstatime dhe vendime përkatëse sipas Ligjeve ne fuqi. Ju njoftojmë se deri me tash nuk ka mase te suspendimit per z.Haki Islami”, ka thënë ai. /Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending